Կոչ եմ անում երեկվա կազմած բոլոր վարչական արձանագրությունները չեղյալ անել ու մարդկանց չտուգանել. Մարուքյանը՝ «Գլորիա» արտադրամասի աշխատակիցների մասին
Վանաձորի «Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի աշխատակիցներն այն մարդիկ են, ովքեր որևէ սոցիալական ծրագրով աջակցություն չեն ստացել, ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց ԼՀ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Ունենք իրավիճակ, որ պետությունը հայտարարում է ՝ մարդիկ կարող են աշխատել, մարդիկ գնում են աշխատանքի, բռնում տուգանում են։ Այն մարդիկ են, ովքեր որևէ սոցիալական ծրագրով աջակցություն չեն ստացել։ Ժողովրդի ասած՝ «կարկուտը ծեծած տեղն ա ծեծում»։ Էս ի՞նչ քաոս ա», - ասաց Մարուքյանը։
Նա ընդգծեց, որ խոսքը 2600 մարդու մասին է՝ կոչ անելով կառավարությանը կա՛մ աջակցել վերջիններիս, կա՛մ էլ թույլատրել աշխատել:
«Կոչ եմ անում երեկվա կազմած բոլոր վարչական արձանագրությունները չեղյալ անել ու մարդկանց չտուգանել», - ասաց նա։
Ավելի վաղ արտադրամասի պահակակետից Aysor.am-ին հայտնել էին, որ առավոտյան աշխատակիցնեըը եկել են ֆաբրիկա, սակայն ոստիկանները նրանց թույլ չեն տվել աշխատել՝ ֆաբրիկայի աշխատելու թույլտվության բացակայության պատճառով։
Մի քանի քաղաքացի բերման էր ենթարկվել։
Հիշեցնենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ապրիլի 20-ից հետո հագուստի արտադրությունը կբացվի, տեքստիլ արտադրությանը կթույլատրվի աշխատել։

Призываю отменить все протоколы об административных правонарушениях и не штрафовать людей – Эдмон Марукян о работниках швейной фабрики «Глория»
22/04/2020 15:00
Работники Ванадзорской швейной фабрики «Глория» – это люди, которые не получили помощь по какой-либо социальной программе правительства, заявил сегодня в парламенте руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
«Создалась ситуация, когда государство заявляет о том, что люди могут работать, люди выходят на работу, а потом их за это штрафуют. Это люди, которые не получили помощь по какой-либо социальной программе. Они и так пострадали, зачем нужно дополнительно наказывать? Что это за хаос?» - заявил Эдмон Марукян.
Он подчеркнул, что речь идет о 2600 работниках фабрики, призвав правительство либо оказать им помощь, либо разрешить работать.
«Призываю отменить все составленные вчера протоколы об административных правонарушениях и не штрафовать людей», - заявил депутат.
Ранее корреспонденту Aysor.am сообщили в проходной фабрики, что работники Ванадзорской швейной фабрики «Глория» с утра пришли на работу, однако сотрудники полиции не позволили им работать из-за отсутствия разрешения на возобновление деятельности фабрики. Несколько сотрудников фабрики были подвергнуты приводу.
Напомним, Никол Пашинян заявил, что в условиях нового продления режима чрезвычайного положения в Армении будут полностью разрешен ряд видов экономической деятельности. В частности, с 20 апреля разрешается деятельность производства одежды и текстильной промышленности.