Արցախում նախօրեին թեստավորված 3 քաղաքացու հետազոտության արդյունքներն արդեն հայտնի են
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախօրեին թեստավորված 3 քաղաքացու հետազոտության արդյունքներն արդեն հայտնի են:
Հիշեցնենք, որ կրկնակի թեստավորվել էին Քարվաճառում օրեր առաջ նոր կորոնավիրուսի վարակով հաստատված երկու վարարակիրները, որոնցից մեկի մոտ թեստավորման արդյունքը եղել է բացասական:
Ըստ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ընթացակարգերի, եթե 24 ժամ հետո նշյալ քաղաքացու հետազոտության արդյունքները կրկին բացասական լինեն, ապա նա կհամարվի բուժված և բուժհաստատությունից դուրս կգրվի:
Երկրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը դեռևս դրական է, ինչը նշանակում է, որ նա շարունակելու է բուժման գործընթացը:
Երրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը ևս բացասական է, այսինքն՝ նրա մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել:
Հիշեցնենք, որ առայսօր Արցախում գրանցվել է նոր կորոնավիրուսի վարակի 7 դեպք, որից երկուսն արդեն բուժվել են:

Известны результаты тестирования на коронавирус 3 граждан – Минздрав Арцаха
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что уже известны результаты обследования 3 граждан, прошедших вчера тестирование.
Напомним, повторные тесты были сделаны двум пациентам из Карвачара, у которых несколько дней назад был подтвержден коронавирус, у одного из них результат теста был отрицательным.
Согласно процедурам Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), если тест на коронавирус упомянутого пациента через 24 часа вновь лает отрицательный результат, он будет считаться вылечившимся и выписывается из медицинского учреждения.
Результат теста второго гражданина по-прежнему положительный, что означает, что он продолжит процесс лечения.
Результат теста третьего гражданина – также отрицательный, то есть у него не подтвержден коронавирус.