Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված 70 տարեկանից բարձր շուրջ 50 քաղաքացի հաղթահարել է հիվանդությունը և դուրս է գրվել
22/04/2020 10:47
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված 70 տարեկանից բարձր շուրջ 50 քաղաքացի հաղթահարել է հիվանդությունը և դուրս է գրվել, տեղեկանում ենք հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնից։
«Բուժման ընթացքում պացիենտների մի մասի առողջական վիճակը միջին ծանրության է եղել, մի մասինը՝ ծանր: Թեթև ընթացք ունեցողները քիչ են:
Ապաքինված 70-ից բարձր տարիքի անձանց շրջանում ամենատարեցը 1927 թվականին (93 տարեկան) ծնված կին է: Նրա առողջական վիճակը սկզբում եղել է միջին ծանրության, որից հետո դրական դինամիկա է գրանցվել:
Կինը, հաղթահարելով հիվանդությունը, դուրս է գրվել: Նրանից երեք տարով փոքր՝ 1930 թվականի (90 տարեկան) ծնված մեկ այլ կին ևս ապաքինվել է և դուրս է գրվել ապրիլի սկզբին: Իր հասակակիցներից հետ չի մնացել 88-ամյա կանանցից մեկը: Նա դուրս է գրվել ապրիլի կեսերին: Նրանց բոլորի մոտ բուժման ընթացքում առողջական վիճակը եղել է միջին ծանրության:
Միջին ծանրության ընթացք է եղել 1934 թվականի ծնված՝ 86-ամյա տղամարդու մոտ, նա ևս հաղթահարել է հիվանդությունը և դուրս է գրվել», - նշված է կենտրոնի տարածած հաղորդագրության մեջ։

В Армении порядка 50 инфицированных коронавирусом граждан старше 70 лет преодолели болезнь и уже выписаны из медучреждений
22/04/2020 13:06
В Армении порядка 50 инфицированных коронавирусом граждан старше 70 лет преодолели болезнь и уже выписаны из медицинских учреждений, сообщает армянский единый информационный центр.
«В процессе лечения состояние здоровья части пациентов оценивалось как средней тяжести, а другой части – как тяжелое. Пациентов с легкой формой течения коронавирусной инфекции не было.
Среди выздоровевших граждан старше 70 лет самая пожилая – женщина 1972 года рождения (93 года). Состояние ее здоровья вначале оценивалось как средней тяжести, а в дальнейшем наблюдалась положительная динамика.
Женщина преодолела болезнь и уже выписана из больницы. Выздоровела также другая пациентка 1930 года рождения (90 лет), она выписана в начале апреля. Еще одна пациентка, 88-летняя женщина, была выписана в середине апреля. В процессе лечения состояние здоровья этих пациентов оценивалось как средней тяжести.
Преодолел болезнь также 86-летний мужчина, который также находился в состоянии средней тяжести. Он уже выписал из больницы», - отмечается в распространенном сообщении.