Ապրիլի 23-ին ժամը՝ 12․00-ին տեղի կունենա Մոսկվա-Սանկտ Պետերբուրգ-Երևան չարտերային թռիչքը
Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ Գլխավոր հյուպատոսության և «Уральские авиалинии» ընկերության միջև ձեռքբերված պայամանավորվածության համաձայն՝ ապրիլի 23-ին ժամը՝ 12․00-ին տեղի կունենա Մոսկվա-Սանկտ Պետերբուրգ-Երևան չարտերային թռիչքը։
Մոսկվայից նշյալ չվերթով Հայաստան կմեկնեն դեսպանությունում ցուցագրված 254-ից 360 համարի ներքո նշված քաղաքացիները։
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունը խնդրում է նշյալ քաղաքացիներին «Դոմոդեդովո» օդանավակայան ժամանել սկսած ժամը՝ 08։30-ից (հաշվառման սեղաններ՝ 34-36 )։ Միևնույն ժամանակ մեկնող քաղաքացիներին խնդրում ենք նախապես պլանավորել ժամանակը, չուշունալ չվերթից՝ նկատի ունենալով նաև այն, որ այսօր կայացած չվերթին մոտ քսան հաստատված քաղաքացի չի ներկայացել։

Based on an agreement between the Consulate General of Armenia in Saint Petersburg and the Ural Airlines, the airline will organize a Moscow-Saint Petersburg-Yerevan chartered flight on April 23 at 12:00.
The chartered flight will transport citizens of Armenia under the numbers 254-360 listed at the Embassy of Armenia in Russia. The citizens are asked to arrive at Moscow Domodedovo Airport starting from 8:30 a.m.
The citizens are also asked not be late for the flight, taking into consideration the fact that nearly 20 confirmed citizens didn’t show up for the flight that was carried out on April 22.
The citizens returning to Armenia will stay under a 14-day quarantine upon their arrival in Armenia.