Բժանիան ստանձնել է Աբխազիայի նախագահի պաշտոնը
Աբխազիայի ընտրված նախագահ Ասլան Բժանիան ստանձնել է նախագահի պաշտոնը երդմնակալության արարողությունից հետո, որը տեղի է ունեցել Սուխումում՝ հանրապետության ղեկավարի վարչակազմի շենքում:
РИА Новости-ի փոխանցմամբ՝ միջոցառումն անցկացվել է առանց օտարերկրյա հյուրերի: Մասնակցել են միայն Ռուսաստանի, Հարավային Օսիայի և չճանաչված Մերձդնեստրի Հանրապետություն դեսպանատների ղեկավարները:
Արարողությանը մասնակցել են նաև խորհրդարանի անդամներ, ԿԸՀ և գործադիր իշխանության ներկայացուցիչներ, սահմանադրական դատարանի դատավորներ, գերագույն դատարանի նախագահը, գլխավոր դատախազը, Աբխազական ուղղափառ եկեղեցու և հանրապետության մահմեդականների կրոնական վարչակազմի ներկայացուցիչները:

Бжания принёс присягу президента Абхазии
Избранный президент Абхазии Аслан Бжания официально вступил в должность после принятия присяги на церемонии инаугурации, которая проходит в здании администрации главы республики в Сухуме.
Как передаёт РИА Новости, мероприятие проходит без иностранных гостей в присутствии глав посольств России, Южной Осетии и непризнанной Приднестровской республики.
На церемонии также присутствуют депутаты парламента, представители ЦИК и исполнительной власти, судьи конституционного суда, председатель верховного суда, генпрокурор, представители абхазской православной церкви и духовного управления мусульман республики.