Արցախում կորոնավիրուսի նոր դեպքեր չեն արձանագրվել. թեստավորված 17 քաղաքացիների հետազոտությունների արդյունքները բացասական են
23/04/2020 16:09
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նոր կորոնավիրուսի կասկածանքով թեստավորված 17 քաղաքացու փորձանմուշների հետազոտության արդյունքը բացասական է, ինչը նշանակում է, որ նրանց մոտ վարակը չի հաստատվել:
Նախարարությունից նաև տեղեկացնում են, որ կրկնակի թեստավորվել է նաև նոր կորոնավիրուսով ավելի վաղ վարակված Քարվաճառի բնակիչը: Վերջինիս մոտ կորոնավիրուսի վարակն այլևս չի հաստատվել, և նա դուրս կգրվի բուժհաստատությունից:
Հիշեցնենք, որ առ այսօր Արցախում գրանցվել է նոր կորոնավիրուսի վարակի 7 դեպք, որից երեքն արդեն ապաքինվել են:
Կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար Արցախի տեղեկատվական շտաբը կրկին կոչ է անում հետևել պաշտոնական լրահոսին:

В Арцахе не зарегистрировано новых случаев заражения коронавирусом, результаты тестов 17 граждан – отрицательные
23/04/2020 16:59
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что результаты протестированных с подозрением на коронавирусную инфекцию 17 граждан – отрицательные, что означает, у них не подтвердился коронавирус.
Отмечается также, что повторно протестирован также инфицированный ранее коронавирусом житель Каравачара. В результате теста коронавирусная инфекция не подтверждена, он выписан из медицинского учреждения.
Напомним, что по сей день в Арцахе зарегистрировано 7 новых случаев заражения коронавирусом, трое пациентов уже выздоровели.