Հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 180 անգամ
Ապրիլի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 180 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 3500 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, ապրիլի 21-ին` ժամը 13:07-ի սահմանում, ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից հարավային հատվածում խոցվել է Արցախի օդային սահմանը հատած, ադրբեջանական զինուժին պատկանող, ‹‹ORBITER›› տիպի անօդաչու թռչող սարքը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում Արցախի Հանրապետության օդային և ցամաքային սահմանների պաշտպանությունը վստահորեն իրականացնելու համար:

Азербайджан за неделю нарушил режим прекращения огня свыше 180 раз
В период с 19 по 25 апреля на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 180 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 3500 выстрелов.
Помимо вышеуказанных нарушений, 21 апреля, в 13:07, подразделения противовоздушной обороны Армии обороны сбили в южном направлении беспилотный летательный аппарат ВС Азербайджана типа «ORBITER».
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха полностью владеют оперативно-тактической ситуацией на передовой и предпринимают необходимые шаги для обеспечения надежной защиты воздушных и наземных границ Республики Арцах.