Քննարկում ենք ուսումնական տարին մեկ շաբաթ շուտ սկսելու հարցը․ ԿԳՄՍ նախարար
Հեռավար կրթության տեմպերն ընդհանուր առմամբ գոհացուցիչ են, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը։
«Տարին հեռավարով ենք ավարտելու, առկա լսարանային դասեր չեն լինելու։ Մայիսին հեռավար կրթությունը շարունակվելու է», - ասաց նախարարը։
Նրա խոսքով՝ այս պահին դիտարկվում է, թե ինչ բացթողումներ են եղել։
«Քննարկում ենք ուսումնական տարին մեկ շաբաթ շուտ սկսելու հարցը։ Ամեն ինչ կախված է մայիսի ամփոփումից», - ասաց նախարարը՝ նշելով, որ քննարկվում է նաև տարբերակ՝ ինչպես սեպտեմբեր-հոկտեմբեր ամիսների շաբաթ օրերն օգտագործել բաց թողած դասաժամերը լրացնելու համար:

Remote education to continue in May too: minister
The tempos of distant education are satisfying in general, Education Minister Arayik Harutyunyan said live on video.
“We will be ending this year with remote education. No classes will be conducted in educational establishments. On May the distance education will continue,” the minister said.
He said currently they are observing the flaws to correct them.
“We are discussing the opportunity to start the academic year a week earlier. Everything depends on how the year will be closed in May,” the minister said, adding that they are also discussing the possibility of using Saturdays for studies.