«Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվում է մոտ 27 ՀՀ քաղաքացի. Վերջիններս չեն հետևել դեսպանության հորդորներին
27/04/2020 12:23
«Դոմոդեդովո» օդանավակայանում նախորդ օրվանից գտնվում է մոտ 27 ՀՀ քաղաքացի, հայտնում են Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունից։
Ըստ դեսպանատան՝ վերջիններս չեն ցանկացել հետևել օդանավակայանում չգտնվելու շուրջ դեսպանության հորդորներին և հրաժարվել են հյուրատներ ու ժամանակավոր կացարաններ տեղափոխվելու հնարավորություններից։
«Միևնույն ժամանակ դեսպանությունը քաղաքացիներին տեղեկացրել է հնարավոր չվերթի սպասողների համար համապատասխան կարգով ցուցակագրում անցնելու անհրաժեշտության մասին` խնդրելով   հարգել  դեսպանությունում արդեն իսկ ցուցակագրված այն քաղաքացիներին, ովքեր, դրսևորելով համբերատարություն, սպասում են հնարավոր առաջիկա չվերթով  Հայաստան վերադառնալու իրենց հերթին։
Տեղեկացնում ենք նաև, որ որևէ քաղաքացի, այդ թվում՝ օդանավակայանում գտնվող,  չի կարող օգտվել Հայաստան մեկնելու հնարավորությունից՝ խախտելով արդեն իսկ հրապարակված ցուցակների հերթականությունը։
Ընդգծենք, որ Մոսկվայից դեպի Երևան հնարավոր չվերթի մասին տեղեկատվություն ստանալուն պես լրացուցիչ կհայտնենք», -  ասված է դեսպանության տարածած հայտարարությունում։

В московском аэропорту «Домодедово» находятся 27 граждан Армении, они не последовали призывам посольства
27/04/2020 12:32
В московском аэропорту «Домодедово» находятся 27 граждан Армении, сообщает посольство Армении в России.
Согласно посольству, они не последовали призыву посольства покинуть здание аэропорта и отказались от возможности переехать в гостевые дома.
«Посольство проинформировало граждан о необходимости зарегистрироваться в соответствующем порядке в списке ожидающих возможного вылета, попросив проявить уважение к тем гражданам, которые уже зарегистрировались в посольстве, включены в списки и ждут своей очереди вылета в Армению предстоящим рейсом.
Сообщаем также, что какой-либо гражданин, в том числе и находящийся в аэропорту, не может воспользоваться возможностью вылета в Ереван, нарушив очередь.
Подчеркнем, что информация о возможном рейсе из Москвы в Ереван будет опубликована дополнительно», - говорится в распространенном заявлении.