Մայիսի 4-ին իրականացվելու է Բեյրութ-Երևան-Բեյրութ հատուկ չվերթ
Մայիսի 4-ին Middle East Airlines ավիաընկերության կողմից իրականացվելու է Բեյրութ-Երևան-Բեյրութ հատուկ չվերթ, հայտնում են Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունից։
«Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնովարիսուսի տարածման դեմ Լիբանանի կառավարության ներդրված սահմանափակումները՝ Հայաստան վերադառնալու ցանկություն ունեցող ՀՀ քաղաքացիները պետք է գրանցվեն Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունում մինչև ապրիլի 29-ը՝ անհրաժեշտ պաշտոնական արտոնությունները հնարավորինս արագ փոխհամաձայնեցնելու համար, միայն որից հետո հնարավոր կլինի ավիատոմսեր ձեռք բերել Middle East Airlines ընկերության գրասենյակներից: Դեսպանությունում գրանցվելու համար խնդրում ենք անձնագրային տվյալներն ուղարկել [email protected] էլ. փոստին կամ դեսպանության թեժ գծին՝ + 961 3 157 305 հեռախոսահամարի whatsapp հավելվածով:
Հիշեցնում ենք, որ Հայաստան ժամանելուն պես քաղաքացիները գտնվելու են 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմում:
Լրացուցիչ պարզաբանումների համար կարելի է կապվել ՀՀ դեսպանություն՝ + 961 3 157 305 թեժ գծի հեռախոսահամարով», - ասված է դեսպանության տարածած հաղորդագրությունում։

Граждане Армении 4 мая могут вернуться на родину спецрейсом Бейрут-Ереван-Бейрут
Авиакомпания Middle East Airlines 4 мая осуществит специальный рейс Бейрут-Ереван-Бейрут, сообщает посольство Армении в Ливане.
«Учитывая ограничения, введенные правительством Ливана в связи с распространением коронавируса нового типа, граждане Армении, желающие вернуться на родину, должны зарегистрироваться до 29 апреля в посольстве Армении в Ливане для согласования необходимых официальных льгот, после чего можно будет приобрести билеты в офисе Middle East Airlines.
Для регистрации в посольстве просим отправить личные данные по электронной почте [email protected] или связаться с посольством Армении по телефону горячей линии WhatsApp + 961 3 157 305.
Напоминаем, что после прибытия в Ереван все пассажиры спецрейса будут помещены на обязательный 14-дневный карантин.
Для дополнительных разъяснений можно связаться с посольством Армении по телефону горячей линии + 961 3 157 305», - говорится в сообщении посольства.