Բելառուսում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 11 289-ի
COVID-19 կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը Բելառուսում մեկ օրում ավելացել է 826-ով՝ հասնելով 11 289-ի, մահացել է ևս երեք մարդ:
Ընդհանուր առմամբ, համաճարակի սկզբից մահացել է 75 մարդ, հայտնում են հանրապետության առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«COVID-19-ի դրական թեստով 11 289 վարակ է գրանցվել , ինչը կատարված թեստերի քանակի 7,5% է: Ընդհանուր առմամբ, իրականացվել է 153 հազար 845 թեստ: Երկրում վարակի տարածման ամբողջ ժամանակահատվածում 75 հիվանդ է մահացել մի շարք քրոնիկ հիվանդություններով ուղեկցվող կորոնավիրուսից», - ասված է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

В Белоруссии число заразившихся коронавирусом достигло 11 289
Число инфицированных коронавирусом COVID-19 в Белоруссии за сутки выросло на 826, до 11 289, умерли еще три пациента, всего с начала пандемии скончались 75 человек, сообщила в понедельник пресс-служба Минздрава республики.
"Зарегистрировано 11289 человек с положительным тестом на COVID-19, что составляет 7,5% от количества проведенных тестов. Всего проведено 153 тысяч 845 тестов. З
а весь период распространения инфекции на территории страны умерли 75 пациентов с рядом хронических заболеваний с выявленной коронавирусной инфекцией", - говорится в сообщении пресс-службы.