Պետք է համատեղ ջանքերով թույլ չտանք դա․ Արման Թաթոյանը՝ ատելության խոսքը եկեղեցուն ուղղելու մասին
Կարծում եմ, որ մենք պետք է համատեղ ջանքերով թույլ չտանք դա, ԱԺ-ում ասաց ՄԻՊ Արման Թաթոյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ գնահատական ունի այսօր ատելության խոսքում եկեղեցու ներգրավվման երևույթին։
«Այս վերջում այսպիսի լարվածության ալիք եղավ, բայց ես կարծում եմ, որ մենք պետք է համատեղ ջանքերով թույլ չտանք դա, որովհետև հայ առաքելական եկեղեցին բացառիկ նշանակություն է ունեցել և ունի հայ ժողովրդի կյանքում՝ վեհափառ հայրապետի հովվապետությամբ։ Դա պատմականորեն մշտապես այդպես է եղել։ Մեր ժողովրդի խորհրդանիշների հետ կապված պետք է ունենանք առանձնահատուկ վերաբերմունք», - ասաց ՄԻՊ-ը։
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ուղիղ եթերում հայտարարել էր, որ այսօր հոգևորականության գործունեության մեջ երբեմն տեսնում ենք ավելի շատ քաղաքական ինտրիգներ, քան՝ Աստվածաշնչից բխող գործունեություն։

Совместными усилиями мы не должны допустить этого – Арман Татоян о риторике ненависти в адрес ААЦ
«Считаю, что совместными усилиями мы не должны допустить этого», - завил сегодня в парламенте омбудсмен Армении Арман Татоян, отвечая на вопрос, как он оценивает риторику ненависти в адрес Армянской апостольской церкви.
«В последнее время возникла подобная напряженность, однако я считаю, что совместными усилиями мы не должны не допустить этого, поскольку Армянская Апостольская церковь под предводительством Верховного Патриарха играла и играет исключительную роль в жизни армянского народа. Это исторический факт. Мы должны проявлять особое отношение к символам нашего народа», - сказал омбудсмен.
Напомним, премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил в прямом эфире, что иногда видит в деятельности духовенства больше политических интриг, чем действия, исходящие из Библии и ее идеологии.