Ոստիկանները բերման են ենթարկել հոսանքի անջատման պատճառով կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացուն (Տեսանյութ)
27/04/2020 15:52
Երգահան-կատարող Միքայել Մարգարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է տարածել՝ տեղեկացնելով, որ իրենց տան հոսանքն անջատել են, ինչի հետևանքով երեխաները զրկվել են հեռավար ուսուցման դասընթացից:
Քաղաքացին կառավարության դիմաց միայնակ բողոքի ակցիա էր իրականացնում։ Ոստիկանները խնդրեցին նրան ցույց տալ տեղաշարժման թերթիկն, ապա պահանջեցին որ անջատի ուղիղ եթերը։

Полицейские подвергли приводу гражданина, который проводил перед зданием правительства акцию протеста из-за обесточивания (Видео)
27/04/2020 17:29
Композитор-исполнитель Микаел Маргарян опубликовал на своей странице в Facebook видеоматериал, в котором сообщил, что ЗАО «Электрические сети Армении» отключило подачу электричества в их квартире, в результате чего дети лишились возможности дистанционного обучения.
Он пришел к зданию правительства, чтобы провести акцию протеста. Полицейские попросили его показать листок передвижения, затем потребовали, чтобы он выключил прямую трансляцию.