Երեք մարդ է զոհվել Սիրիայում  Իսրայելի կողմից  հրթիռակոծության հետևանքով
Երեք մարդ է զոհվել Սիրիայի Դամասկոս նահանգում  Իսրայելի կողմից  հրթիռակոծության հետևանքով, հայտնում է սիրիական SANA պետական գործակալությունը:
«Դամասկոս նահանգի Հուժեյրա և Ադլիա բնակավայրերում բնակելի շենքերի վրա իսրայելական հրթիռային հարձակման հետևանքով երեք  խաղաղ  բնակիչ է զոհվել, չորսը՝ վիրավորվել», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ Սիրիան հաղորդել էր Դամասկոսի վրա Իսրայելի օդային գրոհի մասին: Հարձակումը տեղի է ունեցել Լիբանանի տարածքից: Իսրայելը հրթիռներ է արձակել քաղաքի վրա: Հրթիռների մի մասը ոչնչացվել է ՀՕՊ համակարգերով:

Три человека погибли при ракетном ударе Израиля в Сирии
Три человека погибли в результате ракетного удара Израиля по двум поселениям в сирийской провинции Дамаск, сообщило сирийское государственное агентство SANA.
"Три мирных жителя погибли и четверо получили ранения в результате полученных осколочных ранений от ракетного удара Израиля по жилым домам в поселениях Худжейра и Адлия в провинции Дамаск", – говорится в сообщении.
Ранее Сирия сообщила о воздушной атаке Израиля на Дамаск,  Атака произошла с территории Ливана. Израиль запустил на город ракеты. Часть из них удалось сбить средствами ПВО.