Նիկոլ Փաշինյանը կամ պետք է ներողություն խնդրի և շարունակի կառավարել, կամ որպես վատ կառավարիչ հրաժարական տա. Հայկ Բարսեղյան (Տեսանյութ)
28/04/2020 13:44
Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա է անում քաղաքացիական ակտիվիստ, SOS նախաձեռնության անդամ Հայկ Բարսեղյանը։
«Ցանկանում եմ վերականգնել արդարությունը մեր Հայաստանում։ Հազար հատ պատճառ կա՝ սկսած հեռախոսներով էդ տեղորոշման օրենքից, որը մեր ազատությանը դեմ է, վերջացրած անհեթեթ կարանտինից ուշացած այո-ի և ոչ-ի քարոզարշավից, ոստիկանական համակարգի փնթի վիճակից», - ասաց Հայկ Բարսեղյանը։
Հարցին, թե հիասթափվա՞ծ է կառավարության գործելաոճից, Հայկ Բարսեեղյանը պատասխանեց.
«Ոչ թե հիասթափված եմ, այլ՝ նեղված եմ, որ ջանք եմ դրել ներկա իշխանության գալու համար։ Ես Փաշինյանի խոսքերը լուրջ չեմ ընդունում էն պահից, երբ կորոնավիրուսը լուրջ ընդունեց ինքը ու Ազգային ժողովում կմկմում էր։ Այդ պահից սկսած ես չեմ կարող Նիկոլ Փաշինյան անձին լուրջ ընդունել։ Ինքը պետք է որպես երկրի ղեկավար ներողություն խնդրի և շարունակի կառավարել, որպեսզի իր կառավարումն այլևս ծիծաղելի չլինի։ Ես կարծում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյան անձը մաքուր նպատակներ ունի, բայց վատ կառավարիչ է, և այս դեպքում կամ պետք է գիտակցի, որ վատ կառավարիչ է, կամ պետք է հրաժարական տա։ Երկուսից մեկը։ Այստեղ եմ, որովհետև չէի կարող ուղղակի տանը նստել, էմոցիաները խեղդում են ու ես մեղքի զգացողություն ունեմ էսօրվա երկրի փնթի վիճակի համար» , - ասաց Հայկ Բարսեղյանը։

Никол Пашинян должен либо извиниться и продолжать руководить, либо как плохой менеджер подать в отставку – Айк Барсегян
28/04/2020 15:16
Гражданский активист, член инициативы SOS Айк Барсегян проводит акцию протеста перед правительством Армении.
«Хочу восстановить справедливость в Армении. Есть тысяча причин, начиная с закона об отслеживании местоположения по телефону, который направлен против наших свобод, и заканчивая запоздавшим из-за агитационной кампании "да" и "нет" нелепым карантином, беспорядка в системе полиции», - сказал Айк Барсегян.
На вопрос, разочарован ли он деятельностью правительства, Айк Барсегян ответил:
«Не разочарован, а расстроен тем, что приложил усилия для их прихода к власти. Я не воспринимаю серьезно слова Пашиняна с того момента, когда он начал серьезно воспринимать коронавирус и заикаться в парламенте. С этого момента я не могу серьезно воспринимать персону Никола Пашиняна. Он как руководитель страны должен  извиниться и продолжать управлять, чтобы его управление не вызывало больше смех. Я считаю, что у Никола Пашиняна – чистые намерения, но он – плохой менеджер. В таком случае он либо должен осознать, что плохой менеджер, либо должен подать в отставку. Одно из двух. Я нахожусь здесь, так как не могу просто сидеть дома, эмоции душат и у меня есть чувство вины за то неряшливое состояние, в котором сегодня находится страна», - сказал Айк Барсегян.
Он заявил, что считает карантин клоунадой, театром и популизмом, когда нужно было предпринимать реальные шаги, правительство занималось агитацией «да» и «нет».