Իմ երկրի վարչապետն էստեղ ա նստած, եկել ենք մեր ընտրած վարչապետի հետ զրուցելու, ինչո՞ւ չի կատարում մեզ տված խոստումները. Ակցիայի մասնակից (Տեսանյութ)
28/04/2020 12:57
100 անգամ էլ վարչական արձանագրություն կազմեք, մեկ է, դուրս ենք գալու, գալու ենք այստեղ։ Մեր ընտրած կառավարությունը, մեր վարչապետը պետք է տեսնի դա, ասաց հոսանքի և գազի անջատման պատճառով կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացին։
«Ինքը պետք ա հասկանա, որ իր կողքի մարդիկ իրականությունը չեն ներկայացնում։ Նենց չի, որ բան ու գործ չունենք անելու, եկել ենք կառավարության դիմացը կանգնել, ժամանակ ենք սպանում», - ասաց քաղաքացին։
Ոստիկանները հորդորեցին վերադառնալ տուն, որպեսզի արձանագրություն չկազմեն տեղաշարժման սահմանափակումները խախտելու վերաբերյալ։
«Ես ում ընտրել եմ, էդ կառավարության անդամներն էստեղ են, իմ երկրի վարչապետն էստեղ ա նստած։ Եթե վարչապետը լայվով ասում ա, որ չպետք ա հոսանքազրկվեն, բայց հաջորդ վայրկյային մարդկանց հոսանքն անջատում են։ Մենք մեր ընտրած վարչապետից եկել ենք պահանջենք էն, ինչը որ մեզ հասնում ա։ Մենք ոչ մի բան չենք խախտում, եկել ենք մեր ընտրած վարչապետի հետ զրուցելու, ինչու՞ չի կատարում մեզ տված խոստումները։ Ինքը մեզ տված խոստումներ ունի», - ասացին քաղաքացիները։

Премьер-министр моей страны сидит в этом здании, пришли поговорить с избранным нами премьером, почему не выполняет своих обещаний – участник акции протеста
28/04/2020 14:27
«Если даже 100 раз составите протокол об административном правонарушении, мы все равно выйдем и придем сюда. Это избранное нами правительство, наш премьер должен увидеть это», - сказал один из граждан – участников акции протеста из-за отключения газа и электроэнергии перед зданием правительства Армении.
«Он должен понять, что находящиеся рядом с ним люди не представляют ему реальность. Мы пришли к правительству не потому, что нам делать нечего», - сказал он.
Полицейские призвали участников акции протеста вернуться домой, чтобы избежать составления протоколов о нарушении ограничений на передвижение.
«Те, кого я выбрал, члены правительства находятся здесь, премьер-министр моей страны сидит в этом здании. Премьер-министр говорит в прямом эфире, что население не должны обесточивать, но буквально в следующую секунду людей оставляют без света. Мы пришли потребовать у избранного нами премьер-министра, то, что нам полагается. Мы ничего не нарушаем, мы пришли поговорить с избранным нами премьером, понять, почему он не выполняет своих обещаний. Он дал нам обещания», - сказал один из участников акции протеста.