Իմ տան գազ ու լույսն անջատած է, տանը մնալու համար սա խնդիր է. Հոսանքից և գազից զրկված քաղաքացիները բողոքի ակցիա են իրականացնում (Տեսանյութ)
28/04/2020 12:29
Եթե չվերադառնաք ձեր ինքնամեկուսացման վայր, մենք հարկադրանքի միջոցներ կձեռնարկենք, կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիներին ասացին ծառայություն իրականացնող ոստիկանները։
«Սա դիտվում է որպես հավաք», - ասաց ոստիկանը։
Նրան ի պատասխան քաղաքացիներն ասացին, որ չունեն գազ, չունեն հոսանք, զրկված են կրթության հավասար իրավունքից և իրենց ակցիան խաղաղ է։
«Իմ ընտանիքի համար սա խիստ անհրաժեշտություն է, իմ տան գազ ու լույսն անջատած է, տանը մնալու համար սա խնդիր է», - ասաց քաղաքացին։

Граждане проводят акцию протеста перед зданием правительства Армении из-за отключения газа и электроэнергии
28/04/2020 13:57
«Если вы не вернетесь в места вашей самоизоляции, мы применим принудительные меры», - заявили полицейские осуществляющим акцию протеста перед зданием правительства Армении гражданам.
«Ваши действия рассматриваются как собрание», - сказал полицейский.
В ответ граждане заявили, что у них в домах отключены газ и электроэнергия, они лишены равного права на образование и проводят мирную акцию.
«Это крайняя необходимость для моей семьи, у меня дома отключена подача газа и электроэнергии, это проблема и я не могу оставаться дома», - сказал один из участников акции.