Արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուս, բայց մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով․ ԱՆ
29/04/2020 11:40
Այս պահն արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահվան 30 դեպք, տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը:
Նախորդ օրերին արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ապրիլի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 65 նոր դեպք, ընդհանուր առմամբ արձանագրվել է վարակի 1932 դեպք, որոնցից 900-ն` առողջացած, փաստացի բուժվող՝ 1000 պացիենտ, մահ՝ 30:

В Армении зарегистрировано еще два случая смерти, когда у пациента подтвердился коронавирус, однако причиной смерти стала другая болезнь
29/04/2020 12:47
В Армении на данный момент зарегистрированы 30 случаев смерти от коронавируса, сообщает министерство здравоохранения Армении.
За прошедшие дни зарегистрировано еще два случая смерти, когда у пациента подтвердилась коронавирусная болезнь, однако причиной смерти стала другая болезнь.
Ранее сообщалось, что 29 апреля, по состоянию на 11:00, в Армении подтверждены 65 новых случаев заражения коронавирусом. Число инфицированных COVID-19 достигло 1932, число выздоровевших – 900. В больницах проходят лечение 1000 пациентов.