Վարչապետի մամուլի քարտուղարը շարունակում է իր լիազորություններից դուրս գալ. «Մեդիա պաշտպան»
Չնայած դատական ոլորտին չմիջամտելու «Մեդիա պաշտպանի» կոչ-հորդորներին` վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանը ևս մեկ հայտարարություն է արել ֆեյսբուքում`դուրս գալով իր լիազորություններից ու իր վրա վերցնելով դատարանի գործառույթներ: Այս անգամ էլ նա չհիմնավորված և չապացուցված մեղադրանքներ է հնչեցրել Վատիկանում նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի հասցեին։
«Մեդիա պաշտպանը» հորդորում է Մանե Գևորգյանին մնալ իր լիազորությունների շրջանակում: Նման ձևակերպումներ կարող է միայն դատարանը թույլ տալ:
Սա Հայաստանի վարկանիշին վնասում է` միջազգային հանրության մոտ տպավորություն ստեղծելով, որ Հայաստանում իշխանության ճյուղերը տարանջատված չեն, և գործադիրն իր որոշումները պարտադրում է դատարաններին:

Пресс-секретарь премьер-министра продолжает выходить за рамки своих полномочий – «Медиа Защитник»
Несмотря на призывы инициативы «Медиа Защитник» не вмешиваться в судебную систему, пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян сделала в Facebook еще одно заявление, продолжая действовать вне своих полномочий и взяв на себя функции суда.
На этот раз она также выдвинула необоснованные и бездоказательные обвинения в адрес бывшего посла Армении при Святом престоле Микаела Минасяна.
Инициатива «Медиа Защитник» призывает Мане Геворгян не выходить за рамки своих полномочий. Подобные формулировки может давать только суд.
Это подрывает репутацию Армении, создавая у международного сообщества впечатление, что в Армении нет разделения между ветвями власти, и исполнительная власть навязывает свои решения судам.