Ադրբեջանը մինչև մայիսի 31-ը երկարաձգել է երկրից մուտքի և ելքի արգելքը
Ադրբեջանի պետական   սահմանում մուտքի և ելքի սահմանափակումները երկարացվել են մինչև մայիսի 31-ը կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով, չորեքշաբթի հայտնել են հանրապետության կաբինետի ենթակայության տակ գտնվող գործադիր շտաբում:
«Ներկայումս աշխարհի երկրները շարունակում են միջոցներ ձեռնարկել կորոնավիրուսային վարակի դեմ պայքարի համար (COVID-19): Որպես ձեռնարկված միջոցառումների մաս ՝ պետությունների մեծ մասը հետաձգում են միջազգային թռիչքները՝ իրենց սահմանները փակելու որոշման համաձայն: Վերլուծվել է համաշխարհային իրավիճակը COVID-19 համաճարակի հետ կապված, և որպեսզի երկրում վիրուսի տարածումը կանխվի, մինչև 2020 թվականի մայիսի 31-ը երկարաձգվել է Ադրբեջանի տարածք ցամաքով և օդով մուտքի և ելքի սահմանափակումը՝ բացառությամբ բեռնատար և չարտերային չվերթների », - ասվում է օպերատիվ շտաբի հայտարարության մեջ:

Азербайджан продлил до 31 мая запрет на въезд и выезд из страны
Срок ограничения на въезд и выезд на государственной границе Азербайджана продлен до 31 мая из-за пандемии коронавируса, сообщил в среду оперативный штаб при кабмине республики.
"В настоящее время государства мира продолжают принимать меры по борьбе с коронавирусной инфекцией (COVID-19). В рамках принимаемых мер большинство государств отложили международные рейсы в соответствии с решением о закрытии своих границ. Была проанализирована ситуация в мире в связи с пандемией COVID-19, и с целью предотвращения распространения вируса на территории страны до 31 мая 2020 года продлено ограничение на выезд и въезд на территорию Азербайджана наземным и воздушным транспортом, за исключением грузовых и чартерных рейсов", - говорится в пресс-релизе оперштаба, поступившем в распоряжение РИА Новости.