Հայհոյելը հանցանք չէ, իսկ ի պատասխան հարվածներ հասցնելը, որն առաջացրել է մարմնական վնասվածքներ, քրօրենսգրքով նախատեսված արարք է․ Արսեն Բաբայան
29/04/2020 19:34
Ալեն Սիմոնյանն «Ազատությանը» հայտնել է, թե Արթուր Դանիելյանն իրեն հայհոյել է, որին ի պատասխան սկսվել է ծեծկռտուք, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանը:
«Նաև նշել է, որ Արթուր Դանիելյանի հետ եղած երկու անձինք փորձել են դադարեցնել ծեծկռտուքը: Սրան զուգահեռ վնասվել է Արթուր Դանիելյանի քիթը:
Նշեմ, որ հայհոյելը հանցանք չէ, իսկ ի պատասխան հարվածներ հասցնելը, որն առաջացրել է մարմնական վնասվածքներ, քրեական օրենսգրքով նախատեսված արարք է:
Այս պայմաններում Ա.Դանիելյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելը լրջագույն կասկածներ կհարուցի», - գրել է նա:

Арсен Бабаян: Ругательство не преступление, а нанесение ответного удара, причинившего телесное повреждение – деяние, предусмотренное Уголовным кодексом
29/04/2020 20:34
Ален Симонян сообщил Радио «Азатутюн», что потасовка произошла в результате того, что Артур Даниелян обругал его, написал на своей странице в Facebook правозащитник Арсен Бабаян.
«Отметил также, что находящиеся вместе с Артуром Даниеляном два лица пытались остановить драку. И параллельно сломали ему нос.
Отмечу, что ругательство не является преступлением, а нанесение ответного удара, который причинил телесное повреждение – деяние, предусмотренное Уголовным кодексом.
В подобных обстоятельствах уголовное преследование в отношении Артура Даниеляна вызовет серьезнейшие сомнения», - написал он.