Քենիայում COVID-19-ի պատճառով մեկուսացվել է փախստականների աշխարհի ամենամեծ ճամբարներից մեկը
Քենիայի ՆԳ նախարար Ֆրեդ Մատյանգը կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված արգելել է մուտքն ու ելքը երկրում գտնվող փախստականների աշխարհի ամենամեծ ճամբարներից մեկը: Այս մասին հաղորդել է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի տվյալներին:
ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակից հայտնում են, որ սահմանափակումներն ազդել են Դադաբի համալիրի վրա, որտեղ բնակվում է մոտ 217,5 հազար մարդ, ինչպես նաև՝ «Կակումա» ճամբարային համալիրի, որտեղ ավելի քան 196 հազար մարդ կա:

В Кении изолировали один из крупнейших лагерей беженцев в мире из-за COVID-19
Министр внутренних дел Кении Фред Матианг из-за распространения коронавирусной инфекции в стране запретил выезд и въезд в один из крупнейших лагерей беженцев в мире. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на данные Управления Верховного комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ).
Ограничения коснулись комплекса Дадааб, где живут порядка 217,5 тысячи человек, а также лагерного комплекса Какума, где находятся более 196 тысяч человек, согласно данным Управления Верховного комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ).