Կոչ եմ անում վարչապետի խոսնակին չնահանջել և ամենօրյա ռեժիմով շարունակել դեսպան Մինասյանի վերաբերյալ սկանդալային գրառումները. Փաստաբան
29/04/2020 18:26
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի փաստաբանական թիմի անդամ Միհրան Պողոսյանը Facebook-ի իր էջում հրապարակել է «Քաղաքական հակառակորդի դեմ իջեցված «պատվերի խրոնոլոգիա»» գրառումը։
1. Երեկ Նիկոլ Փաշինյանի մամլո խոսնակն ակնհայտ կեղծ հայտարարություններ պարունակող երկու գրառում արեց Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի վերաբերյալ՝ նշելով, որ Նիկոլ Փաշինյանն ակնկալում է ՀՀ իրավապահ մարմիններից պատշաճ քննության ենթարկել իր գրառումների մեջ նշված հայտարարությունները։
2. Արդեն այսօր ժամը 13:45-ին hraparak.am ինտերնետային կայքում տեղադրվում է նշված երկու գրառումների վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի մամլո խոսնակի հարցազրույցը, որում տիկին Գևորգյանը ասում է. «Դատախազությունն այսօր առավոտյան հայտարարություն էր տարածել, եթե Ձեզ ավելի մանրամասներ են հարկավոր, խնդրում եմ՝ իրենց հետ խոսեք»։
Ի հեճուկս տիկին Գևորգյանի՝ դատախազությունն ոչ առավոտյան, ոչ էլ ժամը 13:45-ին դրությամբ դեսպան Մինասյանի վերաբերյալ որևէ հայտարարություն չէր տարածել։
3. 15:38-ին hraparak.am ինտերնետային կայքում տեղադրվում է գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանի հարցազրույցը՝ համաձայն որի Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակի գրառումներում առկա տեղեկատվությունը ստուգվում է։
Ամփոփելով վերոշարադրյալը՝ տիկին Գևորգյանին, պատվերը իջեցնողին և պատվերը կատարողին ցանկանում եմ հիշեցնել՝ որ դատախազությունն անկախ պետական մարմին է, որ ենթակա չէ գործադիր իշխանությանը, ներառյալ՝ Նիկոլ Փաշինյանին և նրա խոսնակին։
Հ.Գ. Կոչ եմ անում վարչապետի խոսնակին չնահանջել և ամենօրյա ռեժիմով շարունակել դեսպան Մինասյանի վերաբերյալ սկանդալային գրառումները։

Призываю пресс-секретаря премьер-министра не отступать и в каждодневном режиме продолжать скандальные записи о после Минасяне – адвокат
29/04/2020 21:29
Адвокат бывшего посла Армения при Святом Престоле Микаела Минасяна – Мигран Погосян опубликовал на своей странице в Facebook пост под заголовком «"Хронология заказа", спущенного против политического противника».
1. Вчера пресс-секретарь Никола Пашиняна опубликовала две записи, содержащие явно ложные заявления о бывшем после Армения при Святом Престоле Микаеле Минасяне, отметив, что Никол Пашинян ожидает от правоохранительных органов Армении надлежащего расследования заявлений, указанных в ее записи.
2. Уже сегодня в 13:45 на интернет сайте hraparak.am публикуется интервью пресс-секретаря Никола Пашиняна об указанных двух записях, в котором госпожа Геворкян говорит: «Прокуратура сегодня утром распространила заявление, если Вам нужны подробности, пожалуйста, поговорите с ними».
Вопреки госпоже Геворкян, прокуратура ни утром, ни по состоянию на 13:45, не распространяла никакого заявления относительно посла Минасяна.
3. В 15:38 на интернет сайте hraparak.am публикуется интервью советника генерального прокурора Гора Абраамяна, согласно которому сведения в записях пресс-секретаря Никола Пашиняна проверяются.
Обобщая вышеизложенное, госпожа Геворкян, хочу напомнить спустившему заказ и исполнителю заказа, что прокуратура – независимый государственный орган, который не подчиняется исполнительной власти, включая Никола Пашиняна и его пресс-секретаря.
P.S. Призываю пресс-секретаря премьер-министра не отступать и продолжать в каждодневном режиме скандальные записи о после Минасяне.