Գավառի բժշկական կենտրոնում դանակահարվածների վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Գավառի բժշկական կենտրոնում երեկվա միջադեպի հետևանքով դանակահարվածների վիճակն, Aysor.am-ի տեղեկություններով, ծայրահեղ ծանր է։
Մեր տեղեկություններով՝ այս պահին Գավառի բժշկական կենտրոնում է առողջապահության փոխնախարարը։ ԲԿ-ում են նաև քննիչներ, ոստիկաններ։
Aysor.am-ը լուսանկարներ է ներկայացնում Գավառի ԲԿ-ից, որտեղ երեկ կրակոցների հետևանքով մահացածներից մեկի հարազատները, ճեղքելով ոստիկանական պատնեշը, ջարդել են բժշկական կենտրոնի գույքն, հասել վիրավորների հիվանդասենյակ ու դանակահարել վերջիններիս։
Ապրիլի 28-ին, ժամը 17.40-ի սահմաններում Գավառում տեղի ունեցած դեպքի առնչությամբ, որի հետևանքով կա երկու զոհ և վիրավորներ, ոստիկանության օպերատիվ-քննչական խմբերն անհրաժեշտ գործողություններ են իրականացնում: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ` կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Կան բերման ենթարկվածներ։

Раненые в медицинском центре Гавара находятся в крайне тяжелом состоянии
Состояние раненых в результате вчерашнего инцидента в медицинском центре Гавара остается крайне тяжелым, передают источники Aysor.am.
По сведениям Aysor.am, в данный момент заместитель министра здравоохранения находится в медицинском центре Гавара. В медицинском центре находятся также следователи и полицейские.
Aysor.am представляет фотографии из медицинского центра Гавара, где вчера родственники одного из умерших, прорвав полицейский кордон, разбили имущество больницы, добрались до палаты, где лежали раненые, перерезали им горло, после чего ушли.
Оперативно-следственные группы полиции проводят необходимые действия в связи с произошедшим 28 апреля, около 17:40, в Гаваре инцидентом, в результате которого два человека убиты и есть раненые. Предпринимаются мероприятия для выяснения всех обстоятельств произошедшего. Есть задержанные.