Գավառի միջադեպին ՊՆ համակարգի, ներառյալ՝ ՌՈ, որևէ զինծառայող, ծառայող կամ աշխատակից ներգրավված չի եղել․ ՊՆ խոսնակ
29/04/2020 16:07
Գավառում տեղի ունեցած միջադեպին ՊՆ համակարգի ծառայող կամ աշխատակից ներգրավված չի եղել, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Գավառ քաղաքում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ տարածված տեղեկությունը, թե, իբր, մահացածներից մեկը ռազմական ոստիկանության քննիչ է, չի համապատասխանում իրականությանը։
Վերոնշյալ միջադեպին ՊՆ համակարգի, ներառյալ՝ ՌՈ, որևէ զինծառայող, ծառայող կամ աշխատակից ներգրավված չի եղել»։
Հիշեցնենք՝ երեկ Գավառում կրակոցներ էին հնչել, որոնց հետևանքով երկու մարդ մահացել էր, երկուսը՝ տեղափոխվել հիվանդանոց։
Վեճը շարունակվել էր նաև հիվանդանոցում։ Ըստ հրապարակումների՝ ոստիկանների հսկողությունը ճեղքելով՝ հիվանդանոցում երկու մարդու դանակահարել էին։

Никто из военнослужащих или сотрудников Минобороны, включая Военную полицию, не вовлечен в инцидент в Гаваре – Шушан Степанян
29/04/2020 17:42
Никто из военнослужащих или сотрудников Минобороны, включая Военную полицию, не участвовал в инциденте, который произошел накануне в Гаваре, сообщила на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства обороны Шушан Степанян.
«Распространенная в связи с инцидентом в Гаваре информация о том, что якобы один из убитых – следователь Военной полиции, не соответствует действительности.
Никто из военнослужащих, служащих или сотрудников системы Министерства обороны Армении, включая Военную Полицию, не вовлечен в вышеупомянутый инцидент», - написала она.
Напомним, вчера в Гаваре произошла перестрелка, в результате которой два человека умерли, двое с огнестрельными ранениями были доставлены в больницу.
Согласно публикациям СМИ, прорвав кордон полицейских, раненным в перестрелке в больнице перерезали горло.