«Hyundai»-ի գլխավոր դիզայներ Լյուկ Դոնկերվոլկեն լքել է պաշտոնը
Հարավկորեական «Hyundai Motor» ավտոմոբիլային ընկերության գլխավոր դիզայներ Լյուկ Դոնկերվոլկեն հրաժարական է տվել: Այս մասին հայտնում է «Yonhap»-ը՝ հղում անելով ընկերությանը:
Հայտնի է, որ մինչ 2015-ին կոնցեռնին միանալը նա զբաղվում էր «Lamborghini» և «Bentley» ընկերությունների մեքենաների դիզայնով:
«Hyundai Motor»-ում նա ղեկավարել է անկախ «Genesis» ապրանքանիշի և «Kia Motors» ավտոմեքենաների արտաքին տեսքի ստեղծման աշխատանքները:
Նա նշել է, որ հարավկորեական ընկերությունում նա ունի «երազանքի դիզայներական թիմ»: Սակայն նա չի նշել իր հեռանալու պատճառը:
Ներկայումս կոնցեռնում դիզայնի համար պատասխանատու են «Hyundai Design Center»-ի ավագ փոխնախագահը և «Kia Design Center»-ի ղեկավարը:

Шеф-дизайнер Hyundai Люк Донкервольке ушел в отставку
Главный дизайнер южнокорейской автомобилестроительной компании Hyundai Motor Люк Донкервольке ушел в отставку. Об этом сообщает агентство Yonhap со ссылкой на компанию.
Известно, что до прихода в концерн в 2015 году Донкервольке занимался дизайном автомобилей в Lamborghini и Bentley.
В Hyundai Motor он возглавлял работу над созданием внешнего облика моделей независимого бренда Genesis и автомобилей Kia Motors.
Он отметил, что в южнокорейской компании у него была «дизайнерская команда мечты». Тем не менее, он не назвал причину своего ухода.
В настоящее время за дизайн в концерне отвечают старший вице-президент центра проектирования Hyundai и руководитель центра проектирования Kia.