Գրետա Թունբերգը 100 հազար դոլար է նվիրաբերել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար
Շվեդ էկոակտիվիստ Գրետա Թունբերգը 100 հազար դոլար է նվիրաբերել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամին՝ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին, կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար, ասվում է կազմակերպության կայքում:
«Գրետա Թունբերգը Երկրի օրը «Human Act Award 2020» պարգևին է արժանացել՝ ստանալով 100 հազար ԱՄՆ դոլար, որը նա նվիրաբերելու է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին: «Human Act»-ը կրկնապատկել է  Գրետայի նվիրատվությունը, և ընդհանուր առմամբ 200 հազար ԱՄՆ դոլար է տրամադրել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին՝  կորոնավիրուսի դեմ պայքարի շարունակական աշխատանքներին աջակցելու համար», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Իր կայքում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը բոլորին հրավիրում է միանալ նվիրատվություններին, ստացված միջոցները կօգտագործվեն ավելի քան 190 երկրներում կորոնավիրուսի պայմաններում երեխաներին աջակցելու համար:

Грета Тунберг пожертвовала сто тысяч долларов на борьбу с коронавирусом
Шведская экологическая активистка Грета Тунберг пожертвовала 100 тысяч долларов детскому фонду ООН (ЮНИСЕФ) в рамках помощи детям на фоне борьбы с коронавирусом, сообщается в заявлении на сайте ЮНИСЕФ.
"Грета Тунберг получила премию Human Act Award 2020 в День Земли, 22 апреля, и награду в размере 100 тысяч долларов, которые она передаст ЮНИСЕФ. Организация Human Act удваивает пожертвования Греты, и общая сумма в 200 тысяч долларов была пожертвована для поддержки текущей работы ЮНИСЕФ по борьбе с коронавирусом", - говорится в заявлении.
На своем сайте ЮНИСЕФ предлагает всем желающим присоединиться к пожертвованиям, полученные средства будут направлены на обеспечение и поддержку детей в условиях коронавируса более чем в 190 странах.