Տիգրան Ավինյանը հրաժարականի դիմում չի գրել
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հրաժարականի դիմում չի գրել, Aysor.am-ին ասաց Ավինյանի մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։
«Այդ մասին ֆեյսբուքյան մի օգտատեր է գրել ու բոլորը հիմնվել են դրա վրա, նման բան, բնականաբար, չկա», - ասաց Հունանյանը։
Դիտարկմանը՝ նշվում է, որ ազատվել է աշխատանքից նաև Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը, Հունանյանն ասաց, որ այդ մասով էլ է հերքում. Սիսեռյանն աշխատանքից չի ազատվել։
Նշենք, որ նման հայտարարություն արել էր վարչապետի գործերի նախկին կառավարիչ, ՔՊ անդամ Գևորգ Աճեմյանը։
«Լավ լուր հատկապես ամուլսարցիներիս համար` Ավինյանը հենց նոր ազատվեց աշխատանքից։ Ինտրիգը պահելու համար չեմ ասի՝ տեղն ով է լինելու։ Մի քանի օրից կամ արտակարգ իրավիճակի պրծնելուն պես լուրը պաշտոնապես կհրապարակեն կառավարության կայքում», - գրել էր Աճեմյանը։

Тигран Авинян не писал заявления об отставке
Вице-премьер Тигран Авинян не писал заявления об отставке, заявил Aysor.am пресс-секретарь Тиграна Авиняна Ваан Унанян.
«Об этом написал один из пользователей Facebook и все ссылались на это. Естественно, ничего подобного нет», - сказал Ваан Унанян.
На замечание, отмечается, что руководитель офиса вице-премьера Вараг Сисерян также освобожден от работы, пресс-секретарь заявил, что опровергает и по этой части, Сисерян не освобожден от работы.
Отметим, что такое заявление сделал бывший управляющий делами аппарата премьер-министра Армении, член партии «Гражданский договор» Геворк Ачемян.
«Хорошая новость особенно для амулсарцев: Авинян только что уволился. Чтобы сохранить интригу не скажу, кто будет назначен на его место. Через несколько дней или после завершения чрезвычайного положения об этом официально сообщат на сайте правительства», - написал Геворк Ачемян.