Վարչապետը տեսնում է իր ապաշնորհ կառավարության գործունեությունը, տեսնում է, որ իշխանությունը սկսել է փախնել իր տակից. Արսեն Բաբայան (Տեսանյութ)
01/05/2020 13:10
Վարչապետը տեսնում է իր ապաշնորհ կառավարության գործունեությունը, տեսնում է, որ իշխանությունը սկսել է փախնել իր տակից։ Նա իրական մրցակից Արթուր Վանեցյանի մեջ է տեսնում, և ընտանեկան ամբողջ ուժերը կենտրոնացրել են պարոն Վանեցյանի ուղղությամբ, ՀՀ գլխավոր դատախազության դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանը։
Լրագրողի դիտարկմանը, թե այս աղմուկը մեկ այլ աղմուկին զուգահեռ բարձրացավ, երբ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աներորդուն՝ պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանին մամուլում մեղադրանքներ էր ուղղվում՝ Ռուսաստանում հայտնաբերված ծխախոտով բեռնված ինքնաթիռի վերաբերյալ, Բաբայանն արձագանքեց.
«Մենք ավելի կարևոր թեմա ունենք, որը կապված է Արցախի հետ։ Կարծում եմ, որ բոլոր այս շեղող գործողությունները կապված են հենց այդ հարցը շեղելու հետ։ Բայց մենք պետք է հիշենք, որ վերջին շրջանում Արթուր Վանեցյանի շուրջ այսպիսի զրպարտչական գործողություններն ավելացան, երբ պարոն Վանեցյանը հանդես եկավ կոնկրետ հայտարարություններով։ Սա, իհարկե, որոշակի ցայտնոտային իրավիճակ ստեղծեց իշխանության վերևում կանգնած մարդու կամ մարդկանցից մի քանիսի մոտ։ Վստահ եմ, որ վարչապետը տեսնում է իր ապաշնորհ կառավարության գործունեությունը, տեսնում է, որ իշխանությունը սկսել է փախնել իր տակից և իրական մրցակիցն Արթուր Վանեցյանի մեջ է տեսնում, և ընտանեկան ամբողջ ուժերը կենտրոնացրել են պարոն Վանեցյանի ուղղությամբ»։
Իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանն այսօր ՀՀ գլխավոր դատախազությանը դիմում է ներկայացրել՝ պահանջելով իրավական գնահատական տալ ԱԺ պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանի հայտարարությանը։

Премьер-министр видит деятельность своего бездарного правительства, видит, что власть ускользает из его рук – Арсен Бабаян
01/05/2020 15:06
Премьер-министр видит деятельность своего бездарного правительства, видит, что власть начинает ускользать из его рук. Он видит в лице Артура Ванецяна реального конкурента, и сконцентрировал все семейные силы именно в направлении господина Ванецяна, заявил сегодня в беседе с журналистами правозащитник Арсен Бабаян.
На замечание журналиста, что этот шум поднялся параллельно с другим скандалом, когда в связи с задержанным в России самолетом с контрабандными сигаретами в прессе появились обвинения в адрес шурина премьер-министра Никол Пашиняна, депутата Грачья Акопяна, Арсен Бабаян ответил:
«У нас есть более важная тема, которая связана с Арцахом. Думаю, что все эти отвлекающие действия связаны именно с тем, чтобы отвлечь внимание от этого вопроса. Но мы должны помнить, что в последнее время заявления клеветнического характера об Артуре Ванецяна участились, особенно после того, когда он выступил с конкретными и довольно интересными заявлениями. Это, конечно, ввергло в цейтнот человека и группу людей, стоящих у верхушки власти. Уверен, что премьер-министр видит деятельность своего бездарного правительства, видит, что власть начала ускользать из его рук, и видит в Артуре Ванецяне реального конкурента, посему все семейные силы сконцентрированы в направлении господина Ванецяна».
Правозащитник Арсен Бабаян сегодня представил в генеральную прокуратуру заявление, с требованием дать правовую оценку заявлению депутата парламента Грачья Акопяна.