Փաշինյանն ամեն գնով փորձում է երկիրը հասցնել 90-ական թվականների սկզբին. Նարեկ Մանթաշյան (Տեսանյութ)
Կոչ եմ անում ՀՀ վարչապետին և պարետատանը, որպեսզի կորոնավիրուսն իրենց տնտեսական անհաջողությունների մեղավոր չկարգեն: Այս ամենի միակ մեղավորն օրվա իշխանությունն է՝ կորոնավիրուսի հանդեպ իր անլուրջ վերաբերմունքով, ասաց «Այլընտրանք» ՀԿ նախագահ Նարեկ Մանթաշյանը:
Անդրադառնալով կոմունալ վճարների փոխհատուցման ծրագրին և դրան հետևած զանգվածային անջատումներին՝ բանախոսը նկատեց՝ գազը կամ լույսն անջատելը մարդկանց հարստահարելու միջոց էր:
«Կառավարութունը չի կարողանում կոնկրետ տեղորոշել՝ ում օգնել և մեկը մեկից անհաջող ծրագրեր իրականացնելուց հետո Փաշինյան ամուսիններն առաջարկում են՝ ով ավելցուկ գումար ունի, տանի մուծի: Փաշինյանն ամեն գնով փորձում է երկիրը հասցնել 90-ական թվականների սկզբին:
Բայց պետք է հիշենք, թե ինչպես ավարտվեց տերպետրոսյանական ժամանակաշրջանը: Նիկոլ Փաշինյանը, մտավոր կարողություններով, խարիզմայով բավականին զիջելով Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, չի կարողանա այդքան երկար ձգել և ավելի շուտ հրաժարական կտա», - նշեց Նարեկ Մանթաշյանը:

Пашинян любой ценой пытается вернуть страну в начало 90-х – Нарек Манташян
Призываю премьер-министра Армении и коменданта не сваливать свои экономические неудачи на коронавирус. Единственный, кто виноват во всем этом, – действующая власть со своим несерьезным отношением к коронавирусу, заявил сегодня председатель общественной организации «Альтернатива» Нарек Манташян.
Касаясь программы компенсации коммунальных платежей и последовавших за этим массовых отключений, Нарек Манташян отметил, что отключение электроснабжения или газоснабжения – это способ угнетения людей.
«Правительство не может конкретно установить, кому помочь, и после реализации программ – одна неудачнее другой – супруги Пашинян предлагают, чтобы те, у кого есть лишние деньги, заплатили бы за других. Пашинян любой ценой пытается вернуть страну в начало 90-х годов.
Но мы должны помнить, как завершился терпетросяновский период. Никол Пашинян, по своим умственным способностям, харизме, довольно уступает Левону Тер-Петросяну. Он не сможет протянуть так долго и подаст в отставку раньше», - отметил Нарек Манташян.