Մայիսի 4-ից կբացվեն վարսավիրանոցներն ու բացօթյա սրճարանները
Մայիսի 4-ից Հայաստանում կբացվեն տեքստիլ և կահույքի արտադրամասերը, կոշիկի արտադրությունը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Վարոս Սիմոնյանը։
«Կգործեն այն ռեստորանները, սրճարաններն ու բառերը, որոնք ունեն բացօթյա տարածք», - ասաց նա՝ նշելով, որ փակ տարածքներում սպասարկում չի իրականցվի։
Փոխնախարարի խոսքով՝ մայիսի 4-ից կթույլատրվի նաև վարսավիրանոցների և գեղեցկության սրահների գործունեությունը։
Դրանք կգործեն հստակ կանոնների սահմաններում, որոնց պահպանումը կվերահսկվի տեսչական մարմնի կողմից։
Փոխնախարարի խոսքով՝ մոլերը և հանրախանութները կշարունակեն փակ մնալ, աշխատելու են միայն դրանց տարածքում գործող սննդի, պարենային խանութները և դեղատները։
Իսկ սպորտային օբյեկտների գործունեությունը կթույլատրվի բացառապես պրոֆեսիոնալ մարզիկների մասնակցությամբ սպորտային միջոցառումների անցկացման համար։

Beauty saloons, open air cafes to open from May 4 in Armenia
Textile, furniture, shoes manufacturing companies will open in Armenia from May 4, deputy minister of economy Varos Simonyan told the reporters today.
“As to public food organization, I can say that only open air cafes and restaurants will open,” he said.
The activity of closed restaurants and cafes will not be allowed.
The deputy minister said that from May 4 the activity of barber’s shops and beauty saloons will also be allowed.
They will operate in the limits of clear rules controlled by inspection body.
The deputy minister said the malls and fairs will continue be closed with only pharmacies, food shops in their territory will be operating.