Կառավարության ընդունած հակաճգնաժամային 1-ից 13-րդ միջոցառումների շրջանակում բաշխվել է 57.3 միլիարդ դրամ. Վարչապետ
01/05/2020 13:17
Կառավարության ընդունած հակաճգնաժամային 1-ից 13-րդ միջոցառումների շրջանակում այս պահի դրությամբ բաշխվել է 57.3 միլիարդ դրամ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշել է, որ գումարը բաշխվել է շուրջ 23 հազար իրավաբանական և 825 հազար ֆիզիկական անձանց միջև:
«Ուշադրություն - այս թվերը չեն ներառում հակաճգնաժամային 14,15,16 միջոցառումները, որոնց իրագործումը ընթացքի մեջ է: Այս ծրագրերի իրագործման արդյունքում շահառու ֆիզիկական անձանց թիվը կգերազանցի 1 միլիոն 200 հազարը», - գրել է վարչապետը

Some 57,3 billion AMD distributed in sidelines of Government’s 1st and 13th anti-crisis programs: Armenian PM
01/05/2020 13:05
Within the framework of 1st and 13th anti-crisis programs adopted by the Government so far 57,3 billion AMD have been distributed, Armenia’ Prime Minister Nikol Pashinyan wrote on Facebook.
He said the sum was distributed to over 23 thousand legal and 825,000 physical entities.
“Attention, this figure does not involve the 14, 15 and 16th programs which are currently ongoing. As a result of the implementation of these programs the number of stakeholder of the programs will exceed 1 million 200 thousand,” he wrote.