Վենեսուելայի բանտից փախուստի փորձի ժամանակ մահացել է 46 մարդ
Վենեսուելայի բանտից փախուստի փորձի ընթացքում մահացած բանտարկյալների թիվը հասել է 46-ի, հայտնում է EFE-ն՝ հղում անելով բանտի աշխատակիցներից մեկին:
Գործակալության զրուցակիցը նշել է, որ զոհերի ցուցակը կավելանա, քանի որ վիրավորներից շատերը, որոնց ճշգրիտ թիվը դեռ հայտնի չէ, ծանր վիճակում են:
«Observatorio venezolano de prisiones» իրավապաշտպան կազմակերպությունը հաստատել է զանգվածային փախուստի փորձի փաստը ՝ բացատրելով, որ ուղղիչ հիմնարկը գերբնակեցված էր՝ 750 մարդու համար նախատեսված բանտում, մոտ 2,5 հազար բանտարկյալ է պահվում:

Число погибших при попытке побега из тюрьмы в Венесуэле выросло до 46
Число заключенных, погибших при попытке массового побега из тюрьмы в Венесуэле, выросло до 46, передает агентство EFE со ссылкой на одного из сотрудников пенитенциарного учреждения.
Собеседник агентства заявил, что список жертв будет увеличиваться, поскольку многие из раненых, точное число которых пока не определено, находятся в критическом состоянии.
Правозащитная организация Observatorio venezolano de prisiones подтвердила факт попытки массового бегства, пояснив, что исправительное учреждение было переполненным - при вместимости 750 человек в пенитенциарном центре Лос-Льянос (Сепелья) содержатся около 2,5 тысячи заключенных.