Այս շաբաթ հակառակորդը հրադադարը խախտել է ավելի քան 170 անգամ, այդ թվում՝ կիրառելով ականանետ. ՊԲ-ն դիմել է պատասխան գործողությունների
02/05/2020 13:07
Ապրիլի 26-ից մայիսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 170 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց, հայտնում են ՊԲ-ից:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, ապրիլի 29-ին՝ ժամը 13:00-ի և 17:25-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան (Մարտունի) հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետեր /8 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджан за неделю нарушил режим прекращения огня свыше 170 раз, в том числе, применив 60-миллиметровые минометы
02/05/2020 14:19
В период с 26 апреля по 2 мая на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 170 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 1200 выстрелов.
Помимо вышеуказанных нарушений, 29 апреля, около 15:00 и 17:25, ВС Азербайджана применили в направлении боевых позиций Армии обороны на восточном участке (Мартуни) 60-миллиметровые минометы /8 снарядов/.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха для подавления наступательной активности противника предприняли ответные действия и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.