Արա Խաչատրյանի բնակարանում ու մեքենայում խուզարկությունը փաստաբանը կապում է վարչապետի խոսնակի հայտարարության հետ
02/05/2020 16:34
Ucom ընկերության նոր տնօրեն Արա Խաչատրյանի բնակարանում ու մեքենայում է խուզարկություն իրականացվել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Արամ Օրբելյանը։
Նա նշեց, որ առգրավվել են մի շարք փաստաթղթեր ու աշխատանքային համակարգիչը։
«Այս ամբողջը տեղի է ունենում Ucom ընկերության շուրջ տեղի ունեցած քննարկումների ֆոնին», - ասաց փաստաբանը։
Օրբելյանը նշեց՝ սա կապված է նաև վարչապետի խոսնակի հայտարարության հետ։
«Մենք խնդիրներ ենք տեսնում, եթե սա չհաջորդեր վարչապետի խոսնակի հայտարարությանն ու նա էլ չհաստատեր, որ դա պաշտոնական է, ոչ թե իր անձնական կարծիքը, կարելի էր այլ բան մտածել», - նշեց Արամ Օրբելյանը։

Search in apartment and car of new director of Ucom agreed with PM’s spokesperson’s statement: Aram Orbelyan
02/05/2020 16:40
Search has been implemented in the apartment and car of the new director of Ucom company Ara Khachatryan, lawyer Aram Orbelyan told the reporters.
He said documents and working PC have been seized.
“It all happens on the background of the discussions over Ucom company,” the lawyer said, adding that it is all agreed with the statement of the PM’s spokesperson.
“We see issues. If this actions have not followed the statement of the spokesperson, and she would not have confirmed that it is official information and not her personal opinion, we might have thought in another way,” Orbelyan said.