Միքայել Մինասյանի փաստաբանը ներկայացրել է իր պաշտպանյալի գործով կատարված «աբսուրդային և զավեշտալի խախտումների մի մասը»
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի փաստաբանը ներկայացրել է իր պաշտպանյալի գործով կատարված «աբսուրդային և զավեշտալի խախտումների մի մասը»։
«Երկու օր առաջ գրառում էի կատարել՝ փաստելով, որ Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանին առաջադրված մեղադրանքն իր աբսուրդության աստիճանով արժանի է «Գրան Պրի» մրցանակի, իսկ իրականացվող նախաքննությունն իր միակողմանի և ակնհայտ ոչ օբյեկտիվ դրսևորումներով նորանոր ռեկորդներ է գրանցում։ Ի ապացույց նշված պնդման՝ ներկայացնում եմ Միքայել Մինասյանի գործով կատարված աբսուրդային և զավեշտալի խախտումների միայն մի մասը՝
1. դրամական միջոցների տեղափոխումը Միքայել Մինասյանի մեկ բանկային հաշվեհամարից մեկ այլ բանկային հաշվեհամար որակվել է որպես «փողերի լվացում»,
2. 2017 թվականի հայտարարարագրում նախատեսված դրամական եկամուտների 80 տոկոսը կազմող դրամական միջոցների՝ Մինասյանի օգնականի կողմից Մինասյանի բանկային հաշվեհամարին մուտք անելը որակվել է որպես «ապօրինի հարստացում»,
3. հայտարարագրում առկա տեխնիկական սխալի կապակցությամբ դեռևս սույն թվականի մարտի 18-ին միջնորդել եմ հարցաքննել այն ընկերության աշխատակցին, ով պատասխանատու է եղել հայտարարագիրը լրացնելու համար։ 48 օր անց, այն է՝ մայիսի 5-ին, քննիչը հրաժարվում է դատարանին տրամադրել նշված անձի ցուցմունքը՝ պատճառաբանելով, որ հարցաքննությունն ավարտված չէ։
Պատկերացնու՞մ եք՝ քննիչը 48 օր շարունակ հրաժարվում է հարցաքննել այն անձին, ում տված ցուցմունքը բացառելու է մեղադրյալի մեղավորությունը։
ՔԱՌԱՍՈՒՆՈՒԹ ՕՐ!!!
Հավատացնում եմ, որ վերոնշվածը կազմում է Միքայել Մինասյանի դեմ քննվող գործով կատարված զավեշտալի և կոպիտ խախտումների միայն 20 տոկոսը», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ամրամ Մակինյանը։

Mikayel Minasyan’s lawyer presents part of "ridiculous and absurd violations" in filed criminal case
Former ambassador Mikayel Minasyan’s lawyer presented a part of “absurd and ridiculous violations” in the criminal case filed against the former ambassador to the Holy See.
The lawyer said the absurdness of the accusation is worthy Grand Prix award and the implemented preliminary investigation with its unilateral and obvious biased manifestations registers new records.
As a proof the lawyer presented part of the “absurd and ridiculous” violations in the case.
“1. The money transfer from Mikayel Minasyan’s one bank account to another was qualified as “money laundering.”
2. The access of 80% of the funds registered in 2017 declaration as financial income by Minasyan’s assistant to Minasyan’s bank account was qualified as “illicit enrichment.”
3. due to a technical error in the declaration I have petitioned on March 18 to interrogate the employee of the company responsible for filling out the declaration. After 48 days the investigator refuses to provide the court the testimony of the person, saying that the interrogation has not been completed.
Do you imagine?! Forty-eight days passed but the investigator refuses to interrogate the person whose testimony will exclude the guilt of the accused.
FORTY-EIGHT DAYS!
I assure that the above mentioned is only the 20% of ridiculous and rough violations in Mikayel Minasyan’s case,” lawyer Amram Makinyan wrote on Facebook.