Կորոնավիրուսի ճգնաժամը չենք հաղթահարել նաև մեր սիրելի հայրենակիցների պատճառով, որովհետև սամանափակումներին լուրջ չեն վերաբերվում․ վարչապետ
06/05/2020 16:16
ԱԺ-ում «Իմ քայլի» պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը հետաքրքրվեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից՝ ի՞նչ է լինելու այն մարդկանց հետ, որոնք վճարունակ չեն, բայց կորոնավիրուսի կանխարգելման սահմանափակումների շրջանում տուգանվել են․
«Տավուշում մարդն իջել է սարից։ Ասում ա՝ «իջել եմ բան առնեմ, Երևանից մարդիկ են եկել, բռնել վրես ակտ են գրել»։ Հրազդանում էլ ա եղել, դա հետագայում ո՞նց պիտի լինի։ Նենց մարդիկ են, որ վճարունակ չեն», - ասաց Միքայելյանը։
Ի պատասխան Փաշինյանն արձագանքեց, որ ՀՀ քաղաքացիները պարտավոր են ենթարկվել օրենքին և դրա չիմացությունը չի ազատում պատասխանատվությունից։
«Այն, որ մենք այսօր կորոնավիրուսի ճգնաժամը չենք հաղթահարել, և մարդիկ շարունակում են վարակվել, նաև մեր սիրելի հայրենակիցների պատճառով է: Իրենք այդ սամանափակումներին լուրջ չեն վերաբերվում, սա պրոբլեմ է։ Մեր ուզածն այն չէ, որ մարդկանց տուգանենք, մեր խնդիրն այն է, որ մարդիկ չհիվանդանան», - ասաց Փաշինյանը։

Coronavirus crisis have not been overcome because people do not treat restrictions seriously: Armenia’s PM
06/05/2020 16:43
My Step faction deputy Sasun Mikayelyan asked Prime Minister Nikol Pashinyan about the people who are not able to pay but have been fined for violation of restriction rules.
In response, the head of the government said that the citizens of Armenia must be law-biding and the ignorance does not free from responsibility.
“We have not overcome the coronavirus crisis and the people continue being infected because of our dear compatriots. They were not treating the restrictions seriously. We do not want to fine people, our issue is to stop the infection,” Pashinyan said.