Եթե փետրվարին 40 000 դրամից ավելի գազ եք վառել, 25 000-ից ավելի՝ հոսանք, դա արդեն օլիգարխիայի կատեգորիա է․ Փաշինյանը՝ Իգիթյանին
06/05/2020 15:55
«Իմ քայլի» պատգամավոր Հովհաննես Իգիթյանը խորհրդարանում հայտարարեց, որ կոմունալ վարձավճարների աջակցություն չի ստացել, այլապես՝ արդեն վերադարձրած կլիներ: Այսպիսով նա անդրադառնալով ավելի վաղ խորհրդարանում Փաշինյանի հորդորին, որ պատգամավորների մեծ մասն էլ հանդիսանում են ծրագրի շահառու և, եթե չունեն օգության կարիք, կարող են դրանք հետ վերադարձնել։
«Պարոն Իգիթյան, եթե դուք չեք ստացել, էդ նշանակում ա, որ դուք փետրվարին 40 հազար դրամից ավելի գազ եք վառել, 25 հազար դրամից ավելի՝ հոսանք։ Դա արդեն օլիգարխիայի կատեգորիա է մտնում, դրա համար էլ աջակցություն չեք ստացել», - կատակեց Փաշինյանը։

Никол Пашинян: Если вы в феврале потребили газ на сумму более 40 тысяч драмов, а электричество – более 25 тысяч драмов, то это уже категория олигархии
Депутат фракции «Мой шаг» Ованнес Игитян заявил сегодня в парламенте, что не получил компенсацию коммунальных расходов, в противном случае, уже вернул бы, касаясь озвученного ранее в парламенте премьер-министром заявления, что большая часть депутатов являются бенефициарами программы и должны вернуть эту помощь, если в ней не нуждаются.
«Господин Игитян, если вы не получили, это значит, что вы в феврале потребили газ на сумму более 40 тысяч драмов, и электричество – более 25 тысяч драмов. Это уже входит в категорию олигархии, поэтому вы не получили содействия», - пошутил Никол Пашинян.
Он заверил, что если даже эта сумма еще не перечислена, то обязательно поступит в течение сегодняшнего дня.