Շտապօգնության 12 աշխատակից վարակված է կորոնավիրուսով
Շտապօգնության 12 աշխատակից վարակված է կորոնավիրուսով, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց «Շտապօգնություն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը։
«Ասիմպտոմ վարակվածներ են, այսինքն ոչ մի կլինիկական պատկեր չունեն վարակակիրները, ուղղակի մեկուսացված են», - ասաց նա։
Ստեփանյանի խոսքով՝ շտապօգնության աշխատակիցներն, ովքեր կորոնավիրուսային բուն օջախում են աշխատել, պարգևատրվել են։
«Պարգևատրվել են բժիշկները, բուժքույրերը, վարորդները: Բժիշկները պարգևատրվել են 95 հազար դրամի չափով, բուժքույրերն ու վարորդները՝ 75 հազար դրամով», - ասաց նա։

Двенадцать работников скорой помощи заразились коронавирусом – Тагуи Степанян
Двенадцать работников скорой помощи заразились коронавирусом, заявила сегодня на пресс-конференции директор ЗАО «Скорая помощь» Тагуи Степанян.
«Это бессимптомные инфицированные, то есть, у них нет никакой клинической картины болезни, они просто изолированы», - сказала она.
По словам Тагуи Степанян, сотрудники скорой помощи, которые работали в очаге вспышки коронавируса, награждены премиями.
«Премии получили врачи, медсестра, водители. Врачи получили премии в размере 95 тысяч драмов, а медсестра и водители – 75 тысяч драмов», - отметила она.