Հնդկաստանում գտնվող գործարաններից մեկում գազի արտահոսքից տուժել են հազարավոր մարդիկ
Հինգշաբթի օրը Հնդկաստանի Վիշակխապատնամ (Անդխրա Պրադեշ նահանգ) քաղաքում քիմիական գործարանում գազի արտահոսքի հետևանքով առնվազն տասը մարդ է զոհվել, և ավելի քան հինգ հազարը՝ տուժել, հայտնում է հնդկական Times of India պարբերականը:
Ըստ աղբյուրի՝ արտահոսքը տեղի է ունեցել LG Polymers գործարանում, տեղական ժամանակով 03: 00-ին (Երևանի ժամանակով 01: 30-ին): Հրապարակման մեջ նշվում է, որ շատ բնակիչներ անգիտակից վիճակում ընկել են հենց քաղաքի փողոցներում, ոմանց մոտ շնչառության խնդիրներ են առաջացել:
Անդխրա Պրադեշի արդյունաբերության նախարար Մեքապատի Գուտամ Ռեդին ասել է, որ ընկերությունը պատասխանատվություն է կրելու կատարվածի համար:

Тысячи людей пострадали из-за утечки газа на заводе в Индии
Не менее десяти человек погибли, более пяти тысяч пострадали в четверг в результате утечки газа на химическом заводе в индийском городе Вишакхапатнам (штат Андхра-Прадеш), сообщила индийская газета Times of India.
По ее данным, утечка произошла на заводе LG Polymers в 03:00 местного времени (00:30 по Москве). Издание отмечает, что многие жители упали без сознания прямо на улицах города, у некоторых начались проблемы с дыханием, а также появилась сыпь на коже и воспалились глаза.
Министр промышленности штата Андхра-Прадеш Мекапати Гутам Редди заявил, что компания понесет ответственность за происшествие.