Շտապօգնությունում եղել են աշխատակիցներ, ովքեր հրաժարվել են աշխատել կորոնավիրուսով վարակված հիվանդների հետ. Թագուհի Ստեփանյան
07/05/2020 17:05
Շտապօգնությունում եղել են աշխատակիցներ, ովքեր հրաժարվել են աշխատել կորոնավիրուսով վարակված հիվանդների հետ, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց «Շտապօգնություն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը։
«Մենք, բնականաբար, ըմբռնումով ենք մոտեցել: Նամանավանդ, որ ունենք բժիշկներ, բուժքույրեր, ովքեր 55 տարեկանից բարձր են», - ասաց նա։
Թագուհի Ստեփանյանը նշեց՝ եղել են դեպքեր, որ աշխատակիցները նաև արձակուրդ են վերցրել։
«Ամեն ինչ նորմալ է, ունենք շատ մեծ բանակ բժիշկների, բուժքույրերի, ովքեր պատրաստակամ իրենց ցանկությունն են հայտնել աշխատել շտապօգնությունում», - ասաց Ստեփանյանը։

Были случаи, когда персонал скорой помощи отказывался работать с инфицированными больными – Тагуи Степанян
07/05/2020 17:55
В службе скорой помощи были случаи, когда медперсонал отказался работать с инфицированными коронавирксом больными, заявила сегодня на пресс-конференции директор ЗАО «Скорая помощь» Тагуи Степанян.
«Мы, естественно, отнеслись к этому с понимаем.Тем более, что у нас есть врачи и медсестры, которым старше 55 лет», - сказала она.
Тагуи Степанян отметила, есть также случаи, когда работники службы брали отпуск.
«Все нормально, у нас есть большая армия врачей, медсестер, которые готовы и выразили желание работать в скорой помощи», - заявила она.