Իշխանական պատգամավորները ցույց տվեցին իրենց արհամարհանքը վարչապետի նկատմամբ. Արմեն Բադալյան
Քաղաքական ներկա համակարգն իր էությամբ կրկնում է նախկին քաղաքական համակարգի որակները, ինչի լավագույն օրինակն այսօր խորհրդարանում գրանցված միջադեպն էր, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը:
«Այն ուժը, որը ժամանակին ընդդիմություն էր և ճնշումների էր ենթարկվում այն ժամանակվա իշխանությունների կողմից, հիմա ինքը նույն գործողությունը կատարեց գործող ընդդիմության նկատմամբ: Եվ սա վարչապետի ներկայությամբ: Սա քծնանքի դրսևորում էր. պատգամավորներից մեկը ցանկացավ ցույց տալ, որ ինքը շատ նվիրված է իշխող քաղաքական թիմին և նրա ղեկավարին: Այդ մղումներից ելնելով՝ նա բռնարարք թույլ տվեց ընդդիմադիր պատգամավորի նկատմամբ», - ասաց մեր զրուցակիցը:
Արմեն Բադալյանի խոսքով՝ գործող իշխանությունների հռչակած «թավիշը» երբեք էլ չի եղել, փոխարենը միշտ եղել է ատելության քարոզ:
«Իսկ ատելության քարոզը մի օր տալիս է իր արդյունքը: Պատից կախված հրացանը մի օր կրակում է: Երկու տարի շարունակ ակումուլացվող ատելությունը մի օր այսպիսի հետևանաք պետք է տար: Իշխանական պատգամավորներն իրենց այսօրվա գործողություններով արհամարհեցին վարչապետին, ցույց տվեցին, որ նրա ներկա լինել-չլինելը որևէ նշանակություն չունի: Նրանք իրենց գոծողությամբ ոչ թե հարգանք ցույց տվեցին, այլ իրենց արհամարհանքը՝ վարչապետի նկատմամբ», - նշեց քաղտեխնոլոգը:

Deputies ignored the presence of Armenia’s PM: expert on incident in the NA
With its essence the current political system repeats the qualities of the former political system and today’s incident in the parliament is the best proof of it, political technologist Armen Badalyan told Aysor.am.
“The force that used to be opposition and was subjected to pressures by former authorities and now does the same against the current opposition. And all this happens at the presence of the prime minister,” he said.
Badalyan said that the “velvet” declared by the acting authorities has never existed but instead there has always been propaganda of hatred.
“The hatred propaganda gave its result. The gun hanging from the wall will shoot one day. With today’s actions the deputies ignored the prime minister and showed that their presence does not change anything,” he said, adding that it was not respect toward the PM.