Էդմոն Մարուքյանին թիկունքից հարվածած իշխանական պատգամավորը վարչապետի քավորի եղբայրն է (Տեսանյութ)
ԱԺ-ում այսօր Էդմոն Մարուքյանի և Սասուն Միքայելյանի միջև ծեծկռտուքի ժամանակ մինչ պատգամավորներից և կառավարության անդամներից ոմանք փորձում էին բաժանել պատգամավորներին, որոշներն իրենք այդ ընթացքում հարվածեցին ԼՀ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանին։
Տեսանյութից երևում է, որ «Իմ քայլի» պատգամավոր Արտակ Մանուկյանը ամբիոնի մոտից հարվածում է Մարուքյանի դեմքին, ապա «Իմ քայլի» պատգամավոր Վահե Ղալումյանն է հետևից հարվածում Մարուքյանի գլխին։
Նշենք, որ Վահե Ղալումյանը վարչապետի քավորի եղբայրն է։
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանում քննարկվում էր «ՀՀ կառավարության ծրագրի 2019 թվականի կատարման ընթացքին և արդյունքներին վերաբերող զեկույցը», Էդմոն Մարուքյանը ելույթ էր ունենում խմբակցության անունից։
Նիստին ներկա էին նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը և կառավարության այլ անդամներ։

During the brawl between deputies of Bright Armenia faction Edmon Marukyan and My Step deputy Sasun Mikayelyan some members of parliament and the government were trying to separate the fighters while some were using the opportunity to hit Marukyan from behind.
Footage shows that one of the hitters is Artak Manukyan from My Step faction who hid Marukyan to the face and the other deputy Vahe Ghalumyan who hit Marukyan in the head from behind.
Ghalumyan is brother of PM Nikol Pashinyan’s godfather’s brother.
The brawl in the parliament broke out during the discussion of the implementation of government’s 2019 program.
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, vice PM Tigran Avinyan and other members of the government were present during the incident.