Զելենսկին սխալ է անվանել վրաց դիվանագետին հետ կանչելը
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին սխալ է անվանել Կիևից վրաց դիվանագետին հետ կանչելը, գրում է РИА Новости- ն:
«Մենք ունենք գերազանց հարաբերություններ Վրաստանի և վրաց ժողովրդի հետ: Չնայած ամեն ինչին, մենք հետ չենք կանչի Ուկրաինայի մեր դեսպանին որևէ խորհրդատվության համար: Ինձ թվում է, որ դա վրացական կողմի սխալն է», - ասել է Զելենսկին:
Ավելի վաղ, Վրաստանը խորհրդակցությունների համար Կիևից հետ էր կանչել իր դեսպանին, քանի որ հանրապետության նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին նշանակվել էր Ուկրաինայի բարեփոխումների գործադիր կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնում:

Зеленский назвал ошибкой отзыв грузинского дипломата
Президент Украины Владимир Зеленский назвал ошибкой отзыв грузинского дипломата из Киева, пишет РИА «Новости».
«У нас с Грузией, с грузинским народом прекрасные отношения. Мы, несмотря ни на что, не будем ни на какие консультации отзывать нашего посла на Украину… Мне кажется, это ошибка грузинской стороны», — сказал Зеленский.
Ранее Грузия отозвала своего посла из Киева для консультаций после назначения экс-президента республики Михаила Саакашвили на должность главы исполнительного комитета реформ Украины. Грузия заявила, что Саакашвили осужден и находится в розыске.