Մոլդովայում վերահուղարկավորել են Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի 45 զինվորի մասունքները
Մոլդովայում վերահուղարկավորել են Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի 45 զինվորի մասունքները: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Նախագահ Իգոր Դոդոնի հայտարարությանը:
Նա նշել է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում Խորհրդային Միության բոլոր երկրների դերը և ուշադրություն հրավիրել այն փաստի վրա, որ «հաղթանակն ընդանուր էր»:
«Այս դագաղներում 45 անհայտ երիտասարդի մնացորդներ են, ովքեր իրենց կյանքը տվեցին, որ մենք ապրենք», - ասել է պետության ղեկավարը:
Նախագահը նաև ընդգծել է, որ ժամանակակից սերունդը պետք է հիշի և հարգի հերոսների հիշատակը՝ այդ հիշողությունը փոխանցելով սերունդներին:

В Молдавии перезахоронили останки 45 солдат времен ВОВ
В Молдавии перезахоронили останки 45 солдат, павших в годы Великой Отечественной войны. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на заявление президента страны Игоря Додона.
Он отметил роль всех стран Советского союза в ВОВ и обратил внимание на то, что «победа была общей».
«В этих гробах находятся останки 45 неизвестных молодых ребят, которые отдали жизнь чтобы мы жили», — сказал глава государства.
Президент также подчеркнул, что современное поколение должно помнить и чтить память героев, передав эту память потомкам.