Կարեն Կարապետյանն այսօր կմասնակցի ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովի նիստին
Այսօր Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին կմասնակցի ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
Նիստը կմեկնարկի ժամը 13:30-ին։
Հիշեցնենք, որ հանձնաժողովի աշխատանքները մոտենում են ավարտին։ Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հայտարարել էր, որ հանձնաժողովն աշխատանքները կավարտի հունիսի 4-ին։
Հանձնաժողովի աշխատանքների ավարտական փուլում հանձնաժողով են հրավիրվել բարձրաստիճան նախկին պաշտոնյաններ, այդ թվում՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով հանձնաժողովի նիստից հետո հայտարարել էր, որ իր որոշումը՝ մասնակցել նիստին արդարացված էր։ Սարգսյանը հորդորել է Յուրի Խաչատուրովին նույնպես ներկայանալ հանձնաժողով։
Հանձնաժողովի նիստին մասնակցել է նաև ԱՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն, ով 2016 թ. զբաղեցնում էր Պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնը: Վերջինս նշել էր, որ իր մասով ևս բացթողումներ եղել են։

Armenia’s former PM Karen Karapetyan to participate in session of NA’s April war committee
Armenia’s former prime minister Karen Karapetyan will participate in the session of the NA committee studying the circumstances of the April war.
The session will launch at 1.30 p.m.
The committee is completing its works soon. Its chairman Andranik Kocharyan stated that they will finally complete their works on June 4.
The committee has hosted a number of former top officials, including third president Serzh Sargsyan.
Former defense minister and commander of Artsakh Defense Army Levon Mnatsakanyan also participated in one of the sessions and answered the questions of the members of the committee.