Բակո Սահակյանն ընդունել է Էդմոն Մարուքյանին և Մանե Թանդիլյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանին եւ կուսակցության անդամ, ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանին:
Քննարկվել են Արցախի եւ Հայաստանի խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է ՀՀ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումներն ու քննարկումները՝ գոհունակությամբ նշելով, որ դրանք կրում են պարբերական բնույթ:

Президент Карабаха встретился с лидером партии «Светлая Армения» Эдмоном Марукяном
Президент Республики Арцах Бако Саакян сегодня принял лидера партии «Светлая Армения» Эдмона Марукяна и члена партии, председателя постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Национального собрания Армении Мане Тандилян.
На встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся государственного строительства, внутренней и внешней политики.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся развития парламентских связей между Арцахом и Арменией, внутренней и внешней политики двух армянских республик.
Президент Саакян подчеркнул важность встреч и дискуссий с парламентскими и внепарламентскими политическими силами Армении, с удовлетворением отметив, что они носят регулярный характер.