Պատասխանում էի բոլոր հարցերին, որոնք հանձնաժողովն ուղղել է․ Կարեն Կարապետյան (Տեսանյութ)
ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ԱԺ ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովի նիստից հետո լրագրողներին ասաց՝ նիստից մանրամասներ հայտնել չի կարող, քանի որ տեղեկատվությունը պետական գաղտնիք է պարունակում։
«Ես պատասխանում էի բոլոր այն հարցերին, որոնք հանձնաժողովն ուղղել է: Քանի որ այն փակ է և պետական գաղտնիք է պարունակում, այդ իսկ պատճառով ավելին ասել չեմ կարող», - ասաց Կարապետյանը։
Պնդմանը՝ հանձնաժողովում էլ է դիզվառելիքի որակի հետ կապված նախկինում արված իր պնդումները վերահաստատե՞լ, Կարապետյանը պատասխանեց․
«Ես այդ հարցին պատասխանել եմ»։
Հիշեցնեք՝ Կարեն Կարապետյանը հայտարարել էր, որ անորակ վառելիքի պատճառով 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի ժամանակ հայկական կողմի զինտեխնիկան չէր աշխատում:

Я ответил на все заданные комиссией вопросы – Карен Карапетян
Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян заявил сегодня после заседания комиссии по изучению обстоятельств Апрельской войны, что не может сообщить подробности о заседании, поскольку эти сведения составляют государственную тайну.
«Я ответил на все вопросы, которые задавала комиссия. Поскольку заседание было закрытым, эти сведения являются государственной тайной, я не могу сказать больше», - отметил Карен Карапетян.
На вопрос, подтвердил ли он во время слушаний озвученное им ранее заявление о качестве дизельного топлива, экс-премьер сказал:
«Я ответил на этот вопрос».
Напомним, Карен Карапетян заявил, что во время Апрельской войны 2016 года военная техника армянской стороны не работала из-за некачественного топлива.