Բակո Սահակյանն ընդունել է Էդմոն Մարուքյանին և Մանե Թանդիլյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանին եւ կուսակցության անդամ, ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանին:
Քննարկվել են Արցախի եւ Հայաստանի խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է ՀՀ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումներն ու քննարկումները՝ գոհունակությամբ նշելով, որ դրանք կրում են պարբերական բնույթ:

On 11 May December Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the leader of the “Lousavor Hayastan” Party Edmon Marukyan and party member, chair of the standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs of the National Assembly of the Republic of Armenia Mane Tandilyan.
A range of issues on the development of parliamentary relations between Artsakh and Armenia, the domestic and foreign policy of the two Armenian republics were discussed at the meeting.
President Sahakyan highlighted the meetings and discussions with Armenia’s parliamentary and non-parliamentary political forces, voicing his satisfaction over their regular nature.