Մինչ այս պահը, ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 32.561 թեստ
Մայիսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3392 դեպք, որոնցից 1359-ն` առողջացած, 46-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1970 պացիենտ, հայտում են առողջաահության նախարարությունից։
Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 32561:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 79 նոր դեպք և 34 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 69 տարեկան տղամարդ և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 17 է։

До сих пор проведен 32 561 тест на короновирус – Минздрав Армении
По состоянию на 11:00 11 мая, число подтвержденных случаев коронавитуса в Армении составляет 3392, выздоровели 1359 граждан, число смертей оставляет 46. В настоящее время в медицинских учреждениях проходят лечение 1970 пациентов, сообщает министерство здравоохранения Армении.
До сих пор, в целом, проведен 32 561 тест на короновирус.
Таким образом, есть 79 новых подтвержденных случаев заражения COVID-19, выздоровели 34 человек.
Что касается случая смерти, то сообщаем, что 69-летний мужчина имел сопутствующие хронические болезни.
Вчера зарегистрировано два случая смерти, у пациентов был подтвержден коронавирус, однако причиной смерти стала другая болезнь. Общее число таких случаев составляет 17.